Biuro z widokiem na modernistyczną Gdynię

Baltic Plaza

Budynek Baltiq Plaza, o którym więcej można przeczytać w innym artykule, mieści apartamenty oraz lokale usługowe. Na ostatnim piętrze znajduje się nowa siedziba twórców tego wyjątkowego budynku – biuro firmy Moderna Holding sp. z o.o. „Misją firmy jest wznoszenie nowoczesnych budynków, gwarantujących najwyższy komfort użytkowania, których architektura, wypracowana w najdrobniejszym szczególe, kreuje nowatorski wizerunek miast.”

Drzwi w holu

W recepcji wysokie drzwi pokryte naturalną ceramiką nadają wyjątkowego charakteru. Zastosowano tu ościeżnice ukryte a skrzydła drzwi wykończono tym samym materiałem co ściany. Zlicowane płaszczyzny drzwi i ścian, nadają spójną formę holu. W subtelny sposób, przy użyciu stalowych elementów,  wskazano funkcję pomieszczeń znajdujących się za drzwiami.

Drzwi ukryte do sali konferencyjnej i gabinetów

Zarówno do sali konferencyjnej jak i gabinetów kluczowych osób w firmie prowadzą drzwi pokryte ceramiką. Drzwi Entra, o grubości 52 mm, zamknięte w profilu aluminiowym są mocnym akcentem tej części biura. Przede wszystkim są funkcjonalne – doskonale wyciszają pomieszczenia, w których zapadają kluczowe decyzje, zapewniając wysoki komfort pracy.

Drzwi do gabinetów od strony wewnętrznej pokrywa czarne szkło, które wykorzystano także jako wykończenie stojaków ościeżnicy. Zastosowano tu ościeżnice do drzwi z serii Superior: DMS, otwierane tradycyjnie oraz DMS verte – z odwróconą przylgą – otwierane do środka.

Drzwi całoszklane do biur

Tam gdzie odbywa się zasadnicza część pracy potrzeba dużo światła. Zastosowano tu drzwi całoszklane ze szkła hartowanego jednostronnie piaskowanego, które znakomicie doświetlają pomieszczenia. Drzwi podobnie jak w pozostałych pomieszczeniach zamontowano w ukrytych ościeżnicach. Sięgają one sufitu bez konieczności stosowania nadproża. Aby dobrze współgrały z drzwiami pełnymi w końcu korytarza, dodano opaski fornirowane.

Indywidualne podejście

Twórcom biura zależało na utrzymaniu wyjątkowego charakteru, który odzwierciedli ideę firmy. Rozwiązania, których wymagał inwestor często wyprzedzały trendy, także te obowiązujące w tradycyjnej stolarce drzwiowej, dlatego przygotowane były na specjalne zamówienie, Drzwi uszyte na miarę, musiały sprostać wysokim wymaganiom jakościowym i stylistycznym postawionym przez twórców projektu.