Entra rozpoczyna obchody 30-lecia na Made Expo w Mediolanie.

Baltic Plaza

Ten rok zaczął się dla Entry wyjątkowo i będzie wyjątkowy nadal pod wieloma względami. Włoska lekkość, wyrafinowanie oraz śmiałość w podejmowaniu kierunków rozwoju to cechy, które przez 30 lat przyświecały właścicielowi firmy. Targi Made Expo od przeszło 12 lat są dla managerów Entry źródłem inspiracji, począwszy od kierunku rozwoju linii produktowych na formie ich prezentacji w salonach i katalogach kończąc. Śmiało można powiedzieć, że dzisiejsze portfolio producenta jest kombinacją włoskiego designu oraz polskiej myśli konstrukcyjnej. Włoski styl wnętrzarski przez ostatnie lata został ubrany przez konstruktorów Entra w solidne i trwałe rozwiązania, czego przykładem jest nagradzana wielokrotnie ukryta ościeżnica DISCRET (Złoty Medal Budma 2014) i pierwsze w Polsce ukryte drzwi wejściowe GRADARA (Złoty Medal Budma 2016).

„Ogrom inspiracji, które przywoziliśmy z Mediolanu zawsze wnosił świeże spojrzenie na stylistykę naszych drzwi. Dzisiaj to my przywozimy coś wyjątkowego do stolicy designu”
Wiesław Jackiewicz, właściciel Entra sp. z o.o.

Dlaczego Mediolan?

Targi Made Expo to od wielu lat miejsce spotkań wyjątkowych ludzi z całego świata. Tych, którzy przyjeżdżają tu aby wymienić doświadczenia, pomysły i rozpocząć międzynarodowy biznes. Entra od ponad 10 lat była gościem Made Expo. Każdy wyjazd owocował w pierwszej kolejności mała rewolucją wewnątrz firmy. –„Ogrom inspiracji, które przywoziliśmy z Mediolanu zawsze wnosił świeże spojrzenie na stylistykę naszych drzwi. Dzisiaj to my przywozimy coś wyjątkowego do stolicy designu” – mówi Wiesław Jackiewicz, właściciel firmy Entra. Sposób konstrukcji ukrytej ościeżnicy autorstwa konstruktorów Entry budził zaskoczenie, a ogrom możliwości jakie daje to rozwiązanie wprawiło w zachwyt nie tylko architektów – którym to rozwiązanie jest dedykowane, ale także inwestorów, którym dedykowana jest nowa linia produktów – drzwi wejściowe Gradara. W podwójne osłupienie wpadali producenci drzwi, którzy widzieli oni potencjał tego rozwiązania, w szczególności, iż ościeżnica może być dostosowana do drzwi, które oni produkują

Co przywieźliśmy do stolicy designu?

Do Mediolanu zawieźliśmy trochę z każdej marki. Pokazaliśmy drzwi Asilo – model Colombo z lustrem oraz absolutny hit z rynku polskiego – drzwi serii Pertini z czarną szybą. Dopełnieniem kolekcji Asilo, były drzwi pełne z nowym fornirem – Dąb Natura, zamontowane w ukrytej ościeżnicy. Doświadczenie z targów pokazało, że fornir stosowany w drzwiach Asilo jest nadal popularnym i pożądanym wykończeniem przez architektów z całego świata.

Zaprezentowaliśmy markę ENTRA w wydaniu industrialnym – drzwi pokryte płytą włóknowo-cementową, która zastosowaliśmy także jako element wykończeniowy naszego stoiska. Drzwi bez nadproża o wysokości 2,75 m robiły niesamowite wrażenie na przechodzących. Drzwi po wewnętrznej stronie pokryte zostały szkłem z zalaminowanym nadrukiem forniru – technika świetnie sprawdzająca się naszych ostatnich realizacjach. Osadziliśmy drzwi w ościeżnicy DISCRET, której stojaki także pokryliśmy szkłem z wzorem forniru.

Druga odsłona Entry to także wersja Superior. Tutaj zarówno do pokrycia ścian jak i skrzydła drzwi wykorzystaliśmy szkło lacobel. Czarno białe drzwi przyciągały uwagę i budziły podziw oglądających.

Wreszcie zaprezentowaliśmy także drzwi wejściowe GRADARA, które w tym roku będą miały swoją premierę w formie pełnej kolekcji. Drzwi z serii Trend wykonaliśmy z zabudową deskową od strony korytarza z dodatkowym panelem szklanym licującym się z powierzchnią panelu.

Drzwi GRADARA Highline to model, w którym wykorzystano ościeżnicę ukrytą z kolekcji ENTRA, dla stworzenia szklanego portalu. Drzwi pokryte były fornirem kamiennym, który bardzo przypadł do gustu zwiedzającym.

„Bez najmniejszych kompleksów stoimy obok najsłynniejszych producentów drzwi, oferując równie interesujące rozwiązania. A to dopiero początek wyjątkowego roku premier. Lada moment pokażemy mocno odświeżoną kolekcję Asilo a w drugiej połowie roku na polskim rynku, wydamy katalog drzwi wejściowych GRADARA, których prototypy pokazaliśmy w Mediolanie”
Jacek Dawidowski, prezes Entra sp. z o.o

Wyjątkowy rok

Dla Entry to wyjątkowy rok – ze względu na jubileusz 30-lecia działalności, ale także ze względu na decyzję o pokazaniu naszych możliwości całemu światu. „Bez najmniejszych kompleksów stoimy obok najsłynniejszych producentów drzwi, oferując równie interesujące rozwiązania. A to dopiero początek wyjątkowego roku premier. Lada moment pokażemy mocno odświeżoną kolekcję Asilo a w drugiej połowie roku na polskim rynku, wydamy katalog drzwi wejściowych GRADARA, których prototypy pokazaliśmy w Mediolanie”  – zdradza prezes Entry, Jacek Dawidowski.

Zapowiada się ciekawy rok, w którym swój udział z pewnością mocno zaznaczy Entra – właściciel marek Entra, Asilo oraz Gradara. „Wróciliśmy z Mediolanu, ale nie zwalniamy tempa – przed nami przygotowanie do polskiej premiery drzwi Gradara, w których drzemie ogromny potencjał, co potwierdziły opinie odwiedzających Made Expo. Kolejna rewolucja na rynku stolarki jest już wpisane w nasze działania” – dodaje Kamil Łaszcz, kierownik marketingu Entra.

„Wróciliśmy z Mediolanu, ale nie zwalniamy tempa – przed nami przygotowanie do polskiej premiery drzwi Gradara, w których drzemie ogromny potencjał, co potwierdziły opinie odwiedzających Made Expo. Kolejna rewolucja na rynku stolarki jest już wpisane w nasze działania”
Kamil Łaszcz, kierownik ds. marketingu Entra sp. z o.o.

Zobacz wideo relację