Inwestycja Baltiq Plaza była znacząca w powstawaniu linii produktowej GRADARA. Wymaganiem inwestora było stworzenie drzwi wejściowych nie tylko na ościeżnicy ukrytej, ale również w wersji verte tzn. otwieranych do środka mieszkania. Zaprojektowane drzwi są pierwszymi drzwiami antywłamaniowymi w klasie RC3 na ościeżnicy ukrytej. I tak jak inwestycja Baltiq Plaza została ogłoszona Budową Roku 2015, tak drzwi GRADARA HIGHLINE zdobyły najważniejsze wyróżnienie w swojej branży ZŁOTY MEDAL targów BUDMA w 2016 roku oraz 2018 jako drzwi przeciwpożarowe.

O innowacyjności drzwi świadczy również możliwość wykończenia ich różnymi materiałami wykończeniowymi. Ościeżnica ukryta pozwala na zastosowanie zarówno takich samych jak i różnych materiałów wykończeniowych do skrzydła drzwiowego i płaszczyzny ściany. Odpowiednio skonstruowane aluminiowe profile dekoracyjne drzwi pozwalają na idealne licowanie płaszczyzn ściany i skrzydła drzwiowego, jednocześnie chroniąc narożniki przed uszkodzeniem mechanicznym. Projektanci zatem mogli uwzględnić różne materiały na drzwiach i na ścianie jak szkło, spieki ceramiczne, fornir oraz tapety.

Dossier realizacji

Informacje

Miejscowość:
Gdynia
Osiedle:
Baltiq Plaza
Zakres realizacji:
dostawa i montaż drzwi wewnętrznych wejściowych do apartamentów
Produkty:
GRADARA U52 z ościeżnicą ukrytą HIGHLINE
Data realizacji:
2015

Dodatkowe informacje

BALTIQ PLAZA wyznaczył nowy kierunek rozwoju Gdyni. Wprowadza w przestrzeń miasta świeżość, energię, nowoczesną i funkcjonalną zabudowę. Inwestycja to komfortowe mieszkania, luksusowe apartamenty, a także powierzchnie zaprojektowane z myślą o usługach i biznesie. Budynek znajduje się w samym centrum młodego miasta, tuż obok Teatru Muzycznego, na najważniejszej i najbardziej znanej ulicy Świętojańskiej.