Drzwi przesuwne to świetna alternatywa dla tradycyjnych modeli. Są atrakcyjne wizualnie i w dodatku pozwalają zaoszczędzić miejsce, co jest niezwykle przydatne zwłaszcza w niewielkich przestrzeniach. Dzięki swojej funkcjonalności i walorom estetycznym coraz częściej goszczą w naszych wnętrzach. Zobacz, gdzie takie drzwi sprawdzą się najlepiej i na czym dokładnie polega system przesuwny.

Drzwi przesuwne naścienne

Drzwi przesuwne naścienne, skrzydło Skandik 3 loft dąb rustykalny

Jak działa system drzwi przesuwnych?

Drzwi przesuwne to bardzo ergonomiczne rozwiązanie polegającym na tym, że skrzydło drzwiowe umieszczone jest na specjalnych prowadnicach, po których się przesuwa. Dzięki temu drzwi otwierają się bez konieczności uchylania ich na zewnątrz lub do wewnątrz pomieszczenia. W dodatku mamy do wyboru wiele modeli skrzydeł, które nadają im różnorodny wygląd, dzięki czemu takie drzwi doskonale wpasują się w odmienne przestrzenie i nie trzeba przypisywać ich do żadnego konkretnego stylu.

System przesuwny do drzwi chowany z opaskami

System przesuwny do drzwi chowany z opaskami

Rodzaje systemów do drzwi przesuwnych

Systemy drzwi przesuwnych dzielą się na dwie główne kategorie:

 

Swoboda aranżacyjna i możliwość odpowiedniego dopasowania drzwi do indywidualnego wystroju wnętrza jest niezwykle istotna, dlatego w firmie ENTRA oferujemy różne podkategorie powyższych opcji. I tak drzwi w systemie przesuwnym chowanym w ścianie mogą występować z widocznymi opaskami, bądź bez opasek w zależności od upodobań, a system przesuwny naścienny może być w stylu loftowym z widocznymi elementami prowadnicy mocowanymi od przodu bądź od góry. Szyna może być też ukryta za maskownicą, co znakomicie sprawdzi się w bardziej eleganckich, klasycznych wnętrzach.

Gdzie sprawdzą się drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne doskonale odnajdą się w mniejszych przestrzeniach, gdzie brakuje miejsca na tradycyjnie otwierane skrzydła. Warto wykorzystać je w pomieszczeniach, w których chcemy zastosować ergonomiczne rozwiązania i zależy nam, żeby nie zaburzać ścieżek komunikacyjnych. Idealnym przykładem są miejsca, gdzie mamy wiele par drzwi obok siebie na przykład na niewielkim przedpokoju czy wiatrołapie. Skrzydła tradycyjnie otwierane mogłyby w takim przypadku koligować ze sobą, blokować wejście, zaburzać ciąg pieszy, a dzięki systemowi przesuwnemu eliminujemy ten problem. Ten rodzaj drzwi często wykorzystywany jest również jako wejście do spiżarni czy przejście prowadzące z łazienki do pralni.

Drzwi przesuwne ukryte

Drzwi przesuwne ukryte

System przesuwny naścienny

System przesuwny naścienny

Drzwi przesuwne to również doskonałe rozwiązanie do większych przestrzeni, które chcemy podzielić na mniejsze strefy. Ten zabieg coraz częściej stosowany jest pomiędzy salonem a jadalnią, czy sypialnią a przylegającą do niej garderobą. Dzięki systemowi przesuwnemu można z łatwością otwierać sąsiadujące pomieszczenia, a w razie potrzeby mamy możliwość ich zamknięcia i wydzielenia dodatkowego miejsca.

Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest również aspekt dekoracyjny – takie drzwi przykuwają uwagę, są niebanalnym elementem aranżacyjnym stanowiącym ciekawy akcent. Sprawdzą się zarówno we wnętrzach urządzonych klasycznie, jak i tych w stylistyce industrialnej czy w stylu farmhouse, który cieszy się coraz większą popularnością.

Drzwi przesuwne to przede wszystkim funkcjonalność, oszczędność miejsca i niebanalny design. Łatwo dopasować je do niestandardowych wymiarów i bez zarzutu wkomponują się w miejsca, gdzie tradycyjne drzwi mogłyby zaburzać ergonomię pomieszczenia. Dzięki systemom przesuwnym mamy też ograniczone ryzyko trzaskania drzwiami, zwłaszcza podczas przeciągów. Jeśli szukacie oryginalnych rozwiązań, a przy tym zależy Wam na praktyczności i wygodzie, to ten rodzaj drzwi zdecydowanie powinien Was zainteresować.

 


Bądź z nami na bieżąco i polub nasze media społecznościowe: Instagram i Facebook