Na ostatnim piętrze budynku BALTIQ PLAZA znajduje się nowa siedziba twórców tego wyjątkowego budynku – biuro firmy Moderna Holding sp. z o.o. „Misją firmy jest wznoszenie nowoczesnych budynków, gwarantujących najwyższy komfort użytkowania, których architektura, wypracowana w najdrobniejszym szczególe, kreuje nowatorski wizerunek miast.”

W recepcji zamontowane zostały wysokie drzwi, pokryte naturalną ceramiką, która nadaje wyjątkowego charakteru wnętrzu. Zastosowano tu ościeżnice ukryte, a skrzydła drzwi wykończono tym samym materiałem co ściany. Zlicowane płaszczyzny drzwi i ścian, nadają spójną formę holu. W subtelny sposób, przy użyciu stalowych elementów, wskazano funkcję pomieszczeń znajdujących się za drzwiami.

Zarówno do sali konferencyjnej, jak i gabinetów kluczowych osób w firmie prowadzą drzwi pokryte ceramiką. Drzwi ukryte VISION, o grubości 52 mm, zamknięte w profilu aluminiowym są mocnym akcentem tej części biura. Przede wszystkim są funkcjonalne – doskonale wyciszają pomieszczenia, w których zapadają kluczowe decyzje, zapewniając wysoki komfort pracy.
Drzwi do gabinetów od strony wewnętrznej pokrywa czarne szkło, które wykorzystano także jako wykończenie stojaków ościeżnicy. Zastosowano tu ościeżnice ukryte: DMS, otwierane tradycyjnie oraz DMS verte – z odwróconą przylgą – otwierane do środka.

Tam, gdzie odbywa się zasadnicza część pracy potrzeba dużo światła. Zastosowano tu drzwi całoszklane ze szkła hartowanego jednostronnie piaskowanego, które znakomicie doświetlają pomieszczenia. Drzwi podobnie jak w pozostałych pomieszczeniach zamontowano w ukrytych ościeżnicach. Sięgają one sufitu bez konieczności stosowania nadproża. Aby dobrze współgrały z drzwiami pełnymi w końcu korytarza, dodano opaski fornirowane.

Dossier realizacji

Informacje

Miejscowość:
Gdynia
Osiedle:
Biuro w budynku Baltiq Plaza
Zakres realizacji:
dostawa i montaż drzwi ukrytych
Produkty:
ENTRA drzwi ukryte VISION
Data realizacji:
2015

Dodatkowe informacje

BALTIQ PLAZA wyznaczył nowy kierunek rozwoju Gdyni. Wprowadza w przestrzeń miasta świeżość, energię, nowoczesną i funkcjonalną zabudowę. Inwestycja to komfortowe mieszkania, luksusowe apartamenty, a także powierzchnie zaprojektowane z myślą o usługach i biznesie. Budynek znajduje się w samym centrum młodego miasta, tuż obok Teatru Muzycznego, na najważniejszej i najbardziej znanej ulicy Świętojańskiej. Twórcom biura zależało na utrzymaniu wyjątkowego charakteru, który odzwierciedli ideę firmy. Rozwiązania, których wymagał inwestor, często wyprzedzały trendy, także te obowiązujące w tradycyjnej stolarce drzwiowej, dlatego przygotowane były na specjalne zamówienie. „Drzwi uszyte na miarę” musiały sprostać wysokim wymaganiom jakościowym i stylistycznym postawionym przez twórców projektu.