Dwie Motławy to budynek o wyjątkowych charakterze, łączący w sobie nowoczesność i ponadczasową klasykę architektoniczną Gdańska. Industrialny styl budynku jest podkreślony przez duże przeszklenia i surową formę bryły. Czerwowno-szara elewacja wyróżnia się na tle otaczających ją budynków.

Do inwestycji zostały dobrane drzwi GRADARA z ościeżnicą TREND z zabudową. Skrzydło od strony klatki schodowej wykończone zostało czarnym laminatem, od strony mieszkania w kolorze białym. Deska opaskowa zgodnie z projektem została wykonana z blachy stalowej, malowanej na kolor miedziany. Dodatkowo w desce został wycięty numer mieszkania, który jest podświetlony taśmami LED. W budynku wykonane zostały wykonane przez firmę ENTRA zabudowy szachtów, których wykończenie zostało dopasowane wg. projektu.

Wykończenie skrzydła oraz zabudowy korelują z częściami wspólnymi i elewacją budynku. Dzięki ścisłej współpracy z Pracownią Architektoniczną udało się osiągnąć niepowtarzalny efekt wizualny przy zachowaniu wszystkich wymaganych parametrów drzwi, tzn. klasy antywłamaniowej RC3 oraz wysokiej izolacji akustycznej – Rw 37dB.

Dossier realizacji

Informacje

Miejscowość:
Gdańsk
Osiedle:
Dwie Motławy
Zakres realizacji:
dostawa i montaż drzwi wejściowych do apartamentów
Produkty:
GRADARA z ościeżnicą TREND
Data realizacji:
2021

Dodatkowe informacje

Dwie Motławy to dzieło zespołu architektów z pracowni KD Kozikowski Design, która działa od 1992 roku. W ich portfolio znajduje się m.in. projekt budynku Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku oraz rewitalizacja warszawskiego pałacu Pod Blachą.