LPP

Fashion Lab

Drzwi ukryte w siedzibie LPP SA

Siedziba LPP SA, właściciela marek RESERVED, CROPP, HOUSE, MOHITO i SINSAY, mieści się przy ulicy Łąkowej w Gdańsku. W budynku tym w latach 20 poprzedniego stulecia znajdowały się zakłady tytoniowe Danziger Tabak Monopol. Biurowiec jest główną siedzibą spółki i tam powstają projekty ubrań głównych marek. Budynek stanowi serce i umysł spółki. Właśnie kończy się jego gruntowny remont i mieliśmy zaszczyt współtworzyć jego niezwykły klimat, specjalnie na tę potrzeby tworząc zupełnie nowe rozwiązanie – ościeżnicę SUPERIOR.

Na potrzeby projektu została stworzona nowa wersja ościeżnicy DISCRET. Jej konstrukcja przewiduje specjalne miejsce na położenie dodatkowej okładziny,  na przylegającą do niej ścianę. Finalnie drzwi licują się z 4 mm dowolną okładziną ścienną. W projekcie wykorzystano płyty ceramiczne oraz szkło. Mogą to być także inne materiały o maksymalnej grubości 4 mm.

Płyty ceramiczne na drzwiach i ścianach

Drzwi oraz ściany wykończone są białym lub czarnym gresem tworzą jedną płaszczyznę. Gres ma grubość 4 mm i w drzwiach jest zamknięty w aluminiowym profilu, który zabezpiecza jego narożniki. Ościeżnica do drzwi ukrytych SUPERIOR pozwala na łatwe licowanie płaszczyzn na drzwiach i ścianie. Dodatkowo, podobnie jak w skrzydle, ościeże jest zakończone aluminiowym profilem, który zabezpiecza kruche materiały przed pękaniem.

Wysokie drzwi pokryte szkłem

Wyjątkowy charakter siłowni tworzą bardzo wysokie drzwi pokryte szkłem, których przedłużenie do sufitu stanowi kolejna tafla szkła o tej samej barwie.

Drzwi dwustronne bez nadproża

Drzwi po stronie sauny wykończone fornirem komponują się z naturalnym charakterem pomieszczenia. Szatnia znajdująca się po drugiej stronie ma inny wygląd a drzwi pokryte szkłem pasują do pozostałych szklanych konstrukcji.

Jak to jest zrobione? – Ościeżnica Superior

Ościeżnicę SUPERIOR wykorzystujemy w sytuacji gdy na ścianie chcemy położyć wykończenie o grubość do 4 mm i naszym celem jest zlicowanie płaszczyzny drzwi z płaszczyzną ściany.

Ościeżnica występuje zarówno w wersji otwieranej tradycyjnie, jak i do środka. Ościeżnica ma zastosowanie zarówno do ścian systemowych jak i murowanych.

Co niezwykle istotne, dodatkowa sekcja w ościeżnicy, nie tylko umożliwia licowanie dwóch płaszczyzn, ale także zabezpiecza narożnik. Jest to bardzo istotne w przypadku okładzin z kruchych materiałów – szkła czy ceramiki. Efektem są mocne i wytrzymałe ościeża przy stosowaniu delikatnych okładzin dekoracyjnych.

Skrzydła drzwiowe

Do systemu zastosowano drzwi zamknięte w aluminiowej ramie. Stanowi to wzmocnienie konstrukcji, ale przede wszystkim daje możliwość stosowania materiałów, do tej pory niemożliwych do wykorzystania, ze względu na trudność w dostępie do obrzeża z tego samego materiału. Możemy zatem wykończyć drzwi szkłem czy płytą ceramiczną, tak jak w siedzibie LPP SA.