Sielskość i swoboda w otoczeniu przyrody to klimaty, za którymi tęskni coraz więcej osób. Marzą nam się drewniane, urocze domy rodem z Ani z Zielonego Wzgórza, a także z rozrzewnieniem wspominamy wakacje na wsi i rustykalne wnętrza, które z łatwością stają nam przed oczami. Dziś właśnie takie obrazki przywołamy, ale w bardziej nowoczesnej formie. Styl modern farmhouse to połączenie starego z nowym, to wiejskie, tradycyjne elementy zestawione z modernistycznymi. Tu rządzi luz, ciepło i wyważony misz-masz. 

Styl modern farmhouse

Styl modern farmhouse

Styl modern farmhouse – zainspiruj się!

Modern farmhouse to zestawienie nowoczesności z rustykalną nutą. To mieszanka różnych stylów – wiejski klimat połączony z elementami skandynawskimi, prowansalskimi i industrialnymi. Reasumując chodzi tu przede wszystkim o wygodę, rodzinną atmosferę, ma być przytulnie, swobodnie, dom powinien tętnić życiem. Niewątpliwie kluczowym elementem jest duży, rodzinny stół, czy wygodna kanapa, aby każdy mógł odpocząć i wspólnie celebrować codzienność.

Przedmioty mogą być naznaczone czasem i opowiadać własne historie. W tym stylu możemy przeplatać rzeczy nowe ze starymi, zestawiać współczesne meble ze starym kredensem po babci. Nie ma wyznaczonych twardych zasad, bardziej chodzi o własne wyczucie i potrzeby.

Idealnie sprawdzą się tu naturalne materiały – drewniane elementy, stare deski, belki, kamień, czerwona cegła. Śmiało możemy eksponować rodzinne pamiątki, piękną porcelanę, ocieplać wnętrze tekstyliami, a to wszystko łączyć z bardziej surowymi elementami, takimi jak szkło, stal, czarne okucia, nowoczesne lampy. Metalowe, czarne akcenty uwspółcześnią wnętrze, dodadzą mu pazura, wprowadzą modernistyczną nutę.

Jak urządzić wnętrze w stylu modern farmhouse?

Wnętrze w stylu modern farmhouse

Wnętrze w stylu modern farmhouse

W stylu modern farmhouse wszystko jest płynne, panuje duża dowolność. Kolorystyka jest najczęściej spokojna, stonowana, rządzą kolory ziemi: beże, ciepłe szarości, biel i naturalne drewno, ale śmiało możemy ją przeplatać z bardziej wyrazistymi akcentami.

Ważne jest także odpowiednie oświetlenie, zwłaszcza jak najwięcej naturalnego światła, które jest charakterystyczne dla tego typu wnętrz. Do tego zwiewne materiały, stylizowane meble, rustykalne przedmioty, rośliny, cegła bądź drewno na ścianie zestawione z surowymi, nowocześniejszymi detalami i mamy przepis na modern farmhouse. Warto zauważyć, że ważnym elementem jest również kominek. Żywy ogień ociepla pomieszczenie i zachęca, aby usiąść, zapatrzeć się i odpocząć. Kuchnie powinny być wygodne, rodzinne, jasne, warto tu postawić na drewniane meble ze stylowymi frezami. We wnętrzach modern farmhouse wszystko możemy przełamać stalowymi elementami, wykorzystać okucia, bardziej surowe lampy, zastosować duże przeszklenia.

Wybierając meble, warto udać się na pchli targ, przeszukiwać komisy meblowe, dodatki ręcznie wykonane także doskonale się odnajdą. Reasumując nie musimy mieć rzeczy od kompletu, możemy przełamywać schematy, ale najważniejsze jest, aby zachować w tym wszystkim umiar, bo inaczej wyjdzie nam wizualne chaos. Wprowadzajmy do domu elementy z duszą, otaczajmy się rodzinnymi zdjęciami, niech będzie spokojnie i przytulnie. To styl, który podkreśla ciepłą, rodzinną atmosferę, gdzie dla każdego jest miejsce i wszyscy mają dobrze się czuć.

Drzwi w stylu modern farmhouse

Jakie skrzydła drzwiowe dobrać do tego klimatu? Zdecydowanie drzwi w stylu modern farmhouse powinny być naturalne, drewniane bądź białe, mogą być stylizowane, tak aby wyglądem pasowały do reszty wystroju. Doskonale odnajdzie się tu linia drzwi wewnętrznych Villaggio. Układ frezów nawiązuje do drzwi stodoły, jednocześnie wykonane są w bardzo nowoczesny sposób. To idealne połączenie tradycyjnego, rustykalnego charakteru z nutą modernizmu, czyli prawdziwa kwintesencja tego kierunku wystroju wnętrza.

Styl modern farmhouse jest elastyczny, bardzo rozległy, dzięki czemu możemy go personalizować, dostosowywać do swoich metraży i potrzeb. Podsumowując, w głównej mierze chodzi o to, by po prostu cieszyć się swoim wnętrzem i wprowadzać do niego rodzinną, wygodną atmosferę. 


Bądź z nami na bieżąco i polub nasze media społecznościowe: Instagram i Facebook