Olivia Koncept to wyjątkowy kompleks apartamentowców usytuowanych w jednej z najstarszych dzielnic Gdańska – Oliwy. Budynki skryte są w zieleni, tuż ponad starą częścią dzielnicy. Wille swoim ceglanym wyglądem idealnie współgrają z zielonym otoczeniem, nawiązując do zabytkowych zabudowań Oliwy.

Oliwa zachwyca swoimi starymi kamienicami, z daleka widać wyróżniające się swoim kolorem cegły i stare ceramiczne dachówki. Nowe budynki, chociaż tworzone zgodnie z nowoczesnymi trendami, miały z założenia współgrać właśnie ze starym klimatem zabytkowego otoczenia.

Do inwestycji zostały dobrane drzwi GRADARA z ościeżnicą ELEGANCE z zabudową do sufitu po stronie klatki schodowej. Drzwi o niestandardowej wysokości 220cm, wykończone naturalnym fornirem i matowym lakierem. Dodatkowo wszystkie drzwi były dwukolorowe, tzn. po stronie Apartamentu kolor był dobierany indywidualnie przez Inwestora lub właściciela mieszkania. Dzięki ścisłej współpracy z Pracownią Architektoniczną oraz Zespołem Realizacyjnym na budowie udało się osiągnąć niepowtarzalny efekt wizualny przy zachowaniu wszystkich wymaganych parametrów drzwi, tzn. klasy antywłamaniowej RC3 oraz wysokiej izolacji akustycznej – Rw 37dB, co niewątpliwie będzie miało wpływ na komfort użytkowania drzwi przez wiele lat.

Dossier realizacji

Informacje

Miejscowość:
Gdańsk
Osiedle:
Oliva Koncept
Zakres realizacji:
dostawa i montaż drzwi wejściowych do apartamentów
Produkty:
GRADARA z ościeżnicą ELEGANCE
Data realizacji:
2021

Dodatkowe informacje

Apartamentowiec wyróżnia się kolorem i ułożeniem elewacji. Fasady zostały uzupełnione o ciemnoszare płytki, dodatki w kolorze matowej czerni oraz duża ilość szklenia, która odbija otaczający krajobraz, sprawia, że budynki już z daleka zachwycają swoim wyglądem. Klatki schodowe i inne części utrzymano w stylu modern elegant. Wykonawca zadbał o najmniejsze detale.