Drzwi ukryte coraz częściej pojawiają się w naszych mieszkaniach. Popularność tego rozwiązania sukcesywnie rośnie z uwagi na to, że otwiera szeroki wachlarz możliwości wizualnych. Sprawdź, co to właściwie oznacza, czym takie drzwi się charakteryzują i w jakich wnętrzach najlepiej się odnajdą.

Drzwi ukryte

Drzwi wewnętrzne ASILO LINATE 0

Drzwi to nieodłączny element wnętrza, który dopełnia jego styl i spaja ostateczny efekt całości. Dlatego tak ważne jest, aby umiejętnie dopasować drzwi do stylu wnętrza, o czym szerzej pisaliśmy TUTAJ. W związku z tym żeby móc to prawidłowo zrobić, warto poznać różne dostępne rozwiązania i możliwości technologiczne. Drzwi ukryte doskonale odnajdują się w wielu przestrzeniach, są dogodnym rozwiązaniem na zróżnicowane potrzeby. W poniższym artykule opowiemy, co je wyróżnia i gdzie sprawdzą się najlepiej.

Drzwi z ukrytą ościeżnicą

Drzwi ukryte to po prostu drzwi, które licują się na równo ze ścianą, tworzą jej integralną część. Jest to możliwe dzięki specjalnej konstrukcji ościeżnicy schowanej w ścianie. Na zewnątrz pozostaje widoczne jedynie skrzydło drzwiowe, które praktycznie wtapia się w sąsiadującą powierzchnię. Niewątpliwie to sprawia, że drzwi mogę stać się prawie niewidoczne, zwłaszcza jeśli wykończymy je tym samy kolorem czy materiałem co ściany. W związku z tym często na drzwi ukryte, mówi się  również drzwi dyskretne. To innowacyjna metoda pozwalająca uzyskać wielu ciekawych efektów  aranżacyjnych – wystarczy tylko popuścić wodze fantazji!

Drzwi ukryte

Drzwi ukryte ASILO


Ościeżnica ukryta pozwala na całkowite zlicowanie skrzydła ze ścianą. To nowoczesne i minimalistyczne rozwiązanie, które jest ciekawym uzupełnieniem dla tradycyjnych wnętrz. Ościeżnica ukryta jest dostępna dla drzwi wewnętrznych, jak i wewnątrzklatkowych.

Drzwi ukryte, gdzie się sprawdzą?

Drzwi ukryte są ponadczasowe i występują w wielu aranżacjach i stylach wnętrzarskich. Charakteryzują się minimalistycznym, subtelnym szykiem, wprowadzają wizualny ład i modny wydźwięk. Powiększają optycznie przestrzeń i pozwalają na zaoszczędzenie miejsca. Przez to idealnie nadają się do mniejszych pomieszczeń, choć i w tych przestronnych będą doskonale wyglądać. Jeśli chcemy, żeby drzwi wtapiały się w ścianę  i były wykończone tym samym materiałem, to jest to idealne rozwiązanie dla nas.

Drzwi ukryte z pewnością mogą być również mocnym, designerskim akcentem. Wyglądają fantastycznie w odważnej barwie bądź wykończone taflą szkła, lustra, kamieniem czy innym ozdobnym materiałem.

Taką możliwość dają drzwi ukryte VISION, konstrukcja ich skrzydła pozwala na zastosowanie dowolnego materiału wykończeniowego o grubości do 4 mm. W dodatku po dwóch stronach drzwi mogą zostać zastosowane różne dekory np. z jednej strony lustro, a z drugiej drewniany fornir. Krawędzie skrzydła drzwiowego wykończone są ozdobnym profilem aluminiowym, który chroni krawędzie drzwi przed ich uszkodzeniem, a oprócz tego podkreśla wyjątkowe wzornictwo. To co również wyróżnia ten model – to wysokość, skrzydła drzwiowe mogą sięgać do samego sufitu.

Drzwi wewnętrzne premium VISION

Drzwi, które wyglądają tak, jak chcesz!

W zależności od modelu ościeżnicy oraz skrzydeł drzwiowych, drzwi ukryte można pokryć tapetą, tynkiem dekoracyjnym lub farbą ścienną. Zapewnia to całkowitą swobodę w dekorowaniu, dzięki czemu można uzyskać nieprzeciętne, zaskakujące efekty. Drzwi wewnętrzne ASILO LINATE 0 to model dedykowany, jako drzwi ukryte do samodzielnego wykończenia.

Decydując się na pełne drzwi ASILO, mamy również do wyboru ościeżnice ukryte w wersji VERTE. Co to oznacza? To tzw. ościeżnice z odwrotną przylgą, które pozwalają otwierać drzwi do środka. Takie rozwiązanie umożliwia zachowanie jednolitego wyglądu wszystkich drzwi w miejscach takich jak korytarz, gdzie drzwi ukryte otwierają się w różne strony.

Drzwi z ukrytą ościeżnicą

Drzwi z ościeżnicą z odwrotną przylgą

Jakie drzwi z ukrytą ościeżnicą wybrać?

Drzwi z ukrytą ościeżnicą idealnie odnajdą się we współczesnych wnętrzach, gdzie mieszkańcy cenią sobie jakość i poszukują minimalistycznych rozwiązań. Brak uskoku i wystających elementów skutecznie porządkuje przestrzeń, sprawiając tym samym, że drzwi wewnętrzne nie tylko prezentują się doskonale, ale również nie zaburzają aranżacji. Pasują do wnętrz nowoczesnych, ale będą także świetnie wyglądać we wnętrzach eleganckich typu nowojorskie, spokojnych skandynawskich czy modnych industrialnych. Wszystko zależy od tego, na jakie wykończenie się zdecydujemy. Jedno jest pewne – z łatwością dopasujemy takie drzwi do reszty wystroju wnętrza.

Drzwi wewnątrzklatkowe z ukrytą ościeżnicą

Ukryta ościeżnica często stosowana jest również w drzwiach wejściowych do mieszkań. Takie drzwi ukryte wewnątrzklatkowe dodają charakteru, prostoty, klatka schodowa momentalnie prezentuje się nowocześniej i przestronniej. Spójrz tylko na inspiracje poniżej:

Drzwi wewnątrzklatkowe ukryte

Drzwi wewnątrzklatkowe Discret Verte, Dąb santana

Drzwi wejściowe do mieszania

Verte, białe drzwi wejściowe

Drzwi wewnętrzne wejściowe

Drzwi wewnętrzne wejściowe Highline, Antracyt

Drzwi ukryte to nowatorskie rozwiązanie pasujące do większości mieszkań. Pozwala na wiele ciekawych i nietuzinkowych trików aranżacyjnych, dlatego tak często czołowi architekci wnętrz decydują się na nie w swoich projektach. My również je polecamy!